Jak wprowadzić polską firmę na rynek niemiecki?

Arrow

Jak wprowadzić polską firmę na rynek niemiecki?

Ekspansja na rynki zagraniczne to najlepszy sposób na rozwój marki. Nasza firma specjalizuje się we wprowadzaniu polskich firm na rynek niemiecki. Posiadamy wieloletnie doświadczenie, które owocuje działaniami przynoszącymi długofalowe efekty. W tym artykule zdradzamy, jak wygląda współpraca z nami i pokazujemy, jak wprowadzić polską markę na niemiecki rynek!

Wprowadzanie firm na rynek niemiecki – od czego zacząć?

W Vonotus od lat zbieramy bezcenne doświadczenie, które pozwala nam na świadczenie usług na najwyższym poziomie. Wypracowaliśmy pewne schematy, które jednak zawsze dostosowujemy do potrzeb firm, które chcą z nami nawiązać współpracę. Wprowadzanie marki na rynek niemiecki zaczynamy od omówienia specyfiki branży Klienta – spotkanie najczęściej odbywa się online (wideokonferencja). Później przesyłamy materiały potrzebne do prekwalfikacji i umawiamy termin spotkania, by podpisać umowę oraz móc rozpocząć prekwalifikację danej firmy oraz obsługę Klienta.

Jak to wygląda w praktyce? Prekwalfikacje trwają zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy. Klient musi dysponować wszystkimi papierami firmowymi – nie może zalegać z ZUS i opłatami w Urzędzie Skarbowym, a ponadto powinien mieć odpowiednie referencje. Warto mieć na uwadze, że referencje mają ogromne znaczenie przy prekwalifikacji – są punktowane. Dostępna jest jeszcze druga opcja – w niej Klient wysyła zgłoszenie, że chciałby pracować jako podwykonawca w danej branży. Procedura jest łatwiejsza i krótsza – wówczas po ustaleniach szukamy korzystnych zleceń, które mogą go zainteresować. 

Dlaczego warto wprowadzić polską firmę na rynek niemiecki z Vonotus?

Dzięki wsparciu specjalistów z firmy Vonotus, Klienci mają gwarancję rzetelnej pomocy, która przyniesie realne korzyści. Wyróżnia nas przede wszystkim bardzo dobra znajomość rynku. Działamy w Niemczech od lat, co przełożyło się na rozległą siec kontaktów.

Zapewniamy bezpośrednią współpracę z instytucjami prekwalfikującymi i osobami, które zajmują się daną firmą. Współpracując z nami możesz liczyć na stały kontakt telefoniczny oraz mailowy. Dlaczego to takie ważne? Przede wszystkim z tego względu, że wszelkie informacje nie przepływają przez wiele różnych osób, firm, instytucji – działanie jest znacznie szybsze na rynku niemieckim, a zatem procedura skraca się znacząco.

Musimy także zaznaczyć, że na terenie Niemiec nie ma takiej drugiej firmy, która by skutecznie wprowadzała firmy na tym poziomie. Można znaleźć firmy o podobnym profilu, jednak te zwykle ograniczają swoją pomoc do startowania w przetargach i dopełniania formalności z tym związanych.

My z kolei dysponujemy bezpośrednimi kontaktami politycznymi i biznesowymi, które pozwalają osiągnąć znacznie więcej. Wiemy, jak wprowadzać firmy polskie na rynek niemiecki jako Liferantów (generalnych wykonawców) bezpośrednio pod ministerstwa i spółki skarbu Państwa. Mamy na swoim koncie liczne sukcesy – pomogliśmy wielu przedsiębiorcom, którzy nam zaufali i dziś prężnie działają za zachodnią granicą.

Zapytaj o: