Wprowadzanie firmy na rynek niemiecki – najważniejsze informacje

Arrow

Wprowadzanie firmy na rynek niemiecki – najważniejsze informacje

Kiedy zechcesz podbić rynek niemiecki, warto zdać się na pomoc firmy, która ma w tym doświadczenie. Pierwsze kroki mogą wydawać się trudne, ponieważ trzeba dopełnić licznych formalności. Istotne jest też wypracowanie kontaktów, zbudowanie solidnej pozycji marki i wyznaczenie strategii działania. Wyjaśniamy więc, jak możemy pomóc w tych wszelkich działaniach.

Wprowadzanie firmy na rynek niemiecki – na czym polega pomoc?

Wejście na nowy rynek to nie lada wyzwanie. Każdy ma swoją specyfikę, ale też wymagania wobec przedsiębiorców. Zdaj się na pomoc ekspertów, którzy prężnie działają za zachodnią granicą. Możesz znacząco ograniczyć swoje obowiązki i tym samym zredukować stres do minimum. Nasza firma pomaga klientom tam, gdzie ich potrzebują. Świadczymy kompleksowe usługi w zakresie udzielania wsparcia przedsiębiorcom planującym rejestrację firmy w Niemczech, ale też obsługujemy firmy już działające na terenie tego kraju.

Analizujemy możliwości, proponujemy indywidualne strategie i pomagamy przy wdrażaniu najlepszych decyzji biznesowych. Dokładamy wszelkich starań, aby budowane relacje pomiędzy podmiotami były owocne i trwałe. Analizujemy oferty i osiągamy najkorzystniejsze dla przedsiębiorców warunki finansowe, a także pomagamy w zarządzaniu przedsiębiorstwem oraz odpowiednim reagowaniu na zmieniające się warunki legislacyjne.

Jak zacząć?

Decydując się na pomoc przy wprowadzaniu firmy na rynek niemiecki, należy skontaktować się z przedstawicielem, który odpowie na wszelkie pytania. Podpowie także, jakie dokumenty należy przygotować i umówi spotkanie. Zwykle prosimy klientów o dostarczenie dokumentów związanych z prowadzeniem firmy – m.in. umowy, dowody sprzedaży i zakupu, dowody wewnętrzne, dokumenty kadrowe i księgowe oraz wszelkie inne. Przydatne są także referencje w swojej branży.

Ile trwa wprowadzanie firmy na rynek niemiecki?

Tutaj wiele zależy od tego, na jakim etapie znajduje się obecnie firma. Nieco inaczej wygląda to, gdy np. przedsiębiorstwo działające w Polsce (jak i też w innych krajach), chce wejść na rynek niemiecki, a nieco inaczej, gdy jest to zupełnie nowa firma. Na czas ten wpływa także profil działalności firmy czy to, jakie przedsiębiorca ma oczekiwania.

Niekiedy nasza pomoc ogranicza się wyłącznie do wprowadzenia firmy na rynek niemiecki w zakresie rejestracji i uzyskania finansowania, ale często to także budowanie relacji biznesowych, consulting, księgowość, ustalanie strategii biznesowej, zarządzanie kryzysowe czy pozyskiwanie pracowników. Tym samym trudno jednoznacznie oszacować. Ile będzie to trwało – czasem to kilka tygodni, a czasem współpraca trwa wiele lat, by udało się wypracować stabilną i solidną pozycję marki na rynku niemieckim.

Wprowadzanie marki na rynek niemiecki – jaki jest koszt?

Koszt wejścia marki na rynek niemiecki w dużej mierze zależy od branży, zasięgu i strategii. Nieco inne będą koszty wejścia dla resellerów, którzy chcą sprzedawać na platformach, takich jak Amazon czy eBay, a inne dla firm, które planują otworzyć własne fabryki produkujące meble albo budować domy, hale magazynowe czy większe inwestycje państwowe. Różny jest także koszt naszych działań – uzależniamy go od zakresu obowiązków i czasu, na jakim planowana jest współpraca. Chcąc poznać szczegóły, zachęcamy do kontaktu z przedstawicielami Vonotus.

Jakim firmom szczególnie polecana jest usługa?

Pomagamy każdej firmie, która wchodzi na rynek zagraniczny ze swoimi usługami czy sprzedażą. Posiadamy doświadczenie we wdrażaniu przedsiębiorstw z branży IT, energetycznej i budowlanej. Bez względu na profil działalności, warto skontaktować się z naszym przedstawicielem. Odpowie on na pytania i wskaże, w jaki sposób możemy podjąć działania, by pomóc we wprowadzeniu marki na rynek niemiecki.